Römork Dingili | Römork Bileşenleri ve Yedek Parçaları | Romorkcu.com - Çeki Demiri | Çeki Demiri Modelleri
2500 TL ALIŞVERİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Römork Dingili

kategorisi içeriğindeki ürünler listeleniyor

Filtreleme

Römork Dingili

kategorisi içeriğindeki ürünler listeleniyor

Sırala

Görünüm

Katalog görünümü

Liste görünümü

Romork Dingili Modelleri

Romork traktörlerin veya karavanların yük taşımak için kullandıkları kasadır. Romork dingili traktörü veya karavanı romorka birleştiren demir aksandır. Romork dingillerinin çeşitli özellikleri vardır. Her romork dingilinin ayrı bir taşıma kapasitesi vardır. Taşınacak yükün ağırlığına göre dingilin kapasitesinin arttırılması gerekir. Bazı romorklara tek dingil yeterli olurken bazı romorklara çift dingil gerekir. Ayrıntılı bilgi romorkcu.com adresinde mevcuttur.

Romork Dingili Çeşitleri

Romork dingili romorklar için önemli bir parça ve gerekli bir ekipmandır. Her römork modeli için farklı model dingil kullanılır. Romork dingilleri iki çeşittir. Frenli romork dingili ve frensiz romork dingilleri. Romorkcu.com adresi bu konuda detaylı bilgi vermektedir.

Frensiz Romork Dingili

Frensiz romork dingilleri basit bir yapıya sahiptir. Uzun metal bir boru şeklindedir. Romorkun alt kısmına montelenir. Amacı kullanılan araca romorku takarak taşıma özelliği kazandırmaktır. Tek romork dingili bazı uzun araçlar için yeterli olmadığında çift romork dingili takılması gerekebilir. Tek dingil yerine çift dingil takıldığında taşıma kapasitesinin ikiye bölünerek iki dingile de eşit ağırlık vermek gerekir. Ekipmanları kalın vidalardır.

Uzun ömürlüdür. Sorun çıkarmadan yıllarca kullanılır. Romorkcu.com adresi bu konuda ayrıntılı bilgi içerir. Fren sistemi olmadığı için romork takılı bir karavan ya da traktör kullanan sürücü fazla hız yapmamalıdır. Fazla hız yapıldığında romork hızlanacak sürücü frene bastığında hızlı romork durmakta zorlanacaktır. Ön kısım dururken romork kısmı hala hareket edecek ve ön kısma çarpması kaçınılmaz olacaktır.

Frenli Romork Dingili

Frensiz romork dingillerinin aksine basit yapılı değildir. Ayrıntılı özellikleri bulunur. Taşıma kapasiteleri yüksek ve güçlüdür. Paslanma ya da yıpranmadan etkilenmezler. Demir bir yay ile romorkun altına bağlanır. Bu yay boru şeklinde kalın metal bir parçadır. Frenli romork dingili frensiz dingillere göre daha güvenli bir sistemdir. Metal ya da çelikten yapılmış bir boru ile romorka bağlanır. Frensiz romork dingilleri düz bir çizgi gibiyken frenli romork dingilleri engebeli şekiller içerir. Bu şekiller mekanizmayı daha güçlü hale getirir. Ekipmanları kalın vidalardır. Fren sistemi karavan veya traktörün fren mekanizmasına bağlanarak öndeki araç durduğunda romorkunda durmasını sağlar. Güvenlidir. Uzun ömürlü bir romork dingili için romorkcu.com sayfasını inceleyiniz.