Romorkcu.com - Çeki Demiri | Çeki Demiri Modelleri
2500 TL ALIŞVERİŞLERDE KARGO BEDAVA!

10.08.2018

RÖMORK TOPUZU FİYATLARIRömork topuzu almak isteyen kullanıcılar www.romorkcu.com internet adresine erişim sağlayarak tercihleri doğrultusunda römork topuzu alabilmektedir. Romork topuzu fiyatları ile ilgili ya da ürünün içeriği ile ilgili bilgi sahibi olmak isteyen kullanıcılar belirtilen internet adresinin arama seçeneğine “römork topuzu” yazarak istedikleri bilgilere ulaşabilmektedir. Genel olarak romork topuzu fiyatları 800 TL ile 1250 TL arasında değişmektedir.

römork topuzu fiyatları

Römork Topuzu Nedir?

Römork topuzu çeki demiri adı ile de bilinmektedir. Römork topuzu metal görünümde bir kancayı andırmaktadır. Motorlu taşıtların ya da tek başına hareket yeteneği bulunmayan taşıtların çekilebilmesinde kullanılmaktadır. Kısaca araçların çekilmesi için kullanılan bir bağlantı aracı olarak da ifade edilmektedir. Römork topuzu bazı araçlara üretim aşamasında monte edilmektedir. Bağlantının kurulmasını sağlayan römork topuzu bazı araçlarda görünür bir konumda bulunurken bazı araçlarda ise tampon bölümünün altında yer almaktadır. Römork motoru araçta bulunmuyorsa römork ve karavan tipi ek motorsuz malzemelerin araca ekleme işlemi yapılamamaktadır.

römork topuzu fiyatları

Römork Topuzu Hangi Durumlarda Araca Monte Edilmektedir?

Motorlu araçların teknik içeriği arasında römork çekebilme özelliğinin bulunduğu belirtilmişse o araca yasal çerçeve içinde römork topuzu takılabilmektedir. Ağırlığı 750 kilogram gibi bir ağırlığı aşan römorkların Trafik Yönetmeliğine göre belirtilen usul ve esaslara göre römorka ruhsat verilmesi ve buna ek olarak römorka plaka verilmesi gerekmektedir. Kullanıcının ehliyet durumu da römork topuzu monte ettirmeye elverişli ise bu işlem gerçekleştirilmektedir.