Romorkcu.com - Çeki Demiri | Çeki Demiri Modelleri
2500 TL ALIŞVERİŞLERDE KARGO BEDAVA!

14.02.2018

RÖMORK TOPUZU ÇEŞİTLERİRömork, motorlu taşıtların extra araç taşıması için kullanılan ve taşıtların normal kapasitelerinden daha fazla yük taşımalarına imkan tanıyan ekipmanlardır. Başka bir açıdan düşünülecek olursa römorkun başlı başına bir kara yolu aracı olduğu da pekala söylenebilir. Treyler olarak da kimi zaman ifade edilen bu kelime, treylerin daha ziyade kamyonların çekmekte olduğu kasalar ile özdeşleşmiş olmasından kaynaklı römork denmesi daha doğru bir ifade olacaktır. Öte yandan bu römorkların araç ile bağlantısını sağlayan römork topuzları da mevcuttur. Römork topuzları çeşit çeşittir ve her araç ve her kasa tipi için farklı römork topuzu çeşitleri bulunur. 

Topuzların Türleri

Römork topuzlarında genel olarak dört ayrı topuz mevcuttur. Bu topuz türlerinden ilki vidalı topuzdur. Vidalı topuzda adından da anlaşılacağı üzere topuzun araca monte edilmesine olanak tanıyan bir vida yer alır. Kolaylıkla monte edilebilen bir römork tipidir. Bir diğer römork topuzu tipi ise kurtarıcı römork topuzudur. Bu tür genel olarak kamyonet veya diğer kasalı araçların arkasına monte edilmek için son derece uygundur ve römorkun kolaylıkla hareket ettirilmesine imkan tanır.

 

Başka bir tür de flaşlı römork topuzudur. Flaşlı römork topuzunda ise römorku aracın arkasına monte etmek adına iki ayrı vida boşluğu yer alır. Son çeşit römork topuzu ise kıvrımlı römork topuzudur. Kıvrımlı topuz da adından da anlaşılacağı üzere kavisli bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda kıvrımlı topuz, araç tipine göre çeşitli kıvrımlarda ve ölçülerde alıcıların beğenisine sunulur. Bu römork topuzlarının tamamı ve diğer römork topuzu çeşitleri romorkcu.com adresinden kolaylıkla sipariş edilebilir. Üstelik romorkcu.com çeşitli belgeler ile tescil edilmiş malzemeleri satışa sunduğu için uzun süre güvenle kullanmak mümkün olacaktır.